Září 2009

Paľo Habera - Láska a smrť

22. září 2009 v 18:17 | Petríska=-)/Eleanor |  Best písně
Je to pár dní, co přišla naše třídní učitelka s nápadem jít do kina na Jánošíka. Naše třída, která udělá cokoli, aby se vyhla výuce, nadšeně souhlasila. Já si jen tak ze zvědavosti na youtubku našla pár videí. Na film se těším, ale co mě opravdu zaujalo, je videoklip k filmu. Píseň má na svědomí Paľo Habera a musím ji poslouchat stále dokola... Pro zájemce dávám odkaz na youtube, tak si poslechněte taky :)

Viděli jste film? Co na něj říkáte? :)


MFF KV 2009

18. září 2009 v 18:45 | Petríska=-)/Eleanor |  Eleanor...day by day
Když jsem lítala po festivalu s mým Milášškem, napsaly mi sem Káťa a Anelys, ať sem pak o fesťáku něco napíšu.. Inu, jdu na to :)

Úvodem trochu čísel:)

Festivalový ročník: 44
Datum: 3.-11.07.
Celkový počet dní trvání festivalu:
9
Celkový počet pracovních dní: 4
Počet shlédnutých filmů: Kolem 13
Počet filmů z kterých jsme odešli: 1
Počet fotek, které jsem nafotila: 0
Počet nádobí, které jsem odnesla: 1 000... prostě hoooodně :D
Počet mnou rozbitých skleniček: kolem 12
Počet odpracovaných hodin: 41
Následky: Prospáno 24 hodin 12.07. :)
Heslo festivalu: Karlovaráci se ho neúčastní, Karlovaráci na něm pracují

Od konce festivalu uběhl už měsíc a od začátku ještě víc. Vzpomínky mám tedy mlhavé, omlouvám se tedy předem za drobné nesrovnalosti a málo detailů :)

Hned první den jsme s Béďou vyrazili do města. Slunce pražilo a my se zarazili před Thermalem. Hrála jeho oblíbená skupina. Když dohráli... dobubnovali a dobubínkovali, tak začali přijíždět první osobnosti. Prezident festivalu, prezident republiky... Den nám však zkazil telefonát. Volali mě do práce, tak jsem za hodinku naklusala. Práce byla těžká, ale mám ji ráda a mám ráda i lidi, až na pár výjimek. Béďa, můj poklad, na mne čekal až do rána, kdy mě propustili a odvezl si mě domů. Byl to úžasný pocit vyjít ven a vidět ho jak postává opodál a čeká na mne, aby si mě odvezl domu... Čekal na mě ještě párkrát, ale to už si mě domů nevzal :( Z celého festivalu mám jen dobré vzpomínky. Původně jsem to chtěla vypisovat, ale nemůžu. Nepamatuji si to tak dobře, abych dokázala vše popsat. To důležité však napíši: Byla to má první účast na festivalu a i když jsem se tak vždy netvářila a nechovala, stálo to za to. Jen mě trápí, že si člověk uvědomí jak moc důležité to byly chvíle a jak úžasné mohly být, ale všechno až pozdě. Dávám sem dvě fotky, jednu "uměleckou" a druhou s Milášškem :)
Děkuju Ti, Dráčku!