Červen 2008


26. Minulost nevrátíš

29. června 2008 v 13:30 | Petríska=-) |  -> Co když ztratíš půl roku lží (Ckzprl)
A další pokráááčko=-)
22. března, kdy měla po svém posledním koncertu a její jediný problém byl, co si vezme na sebe na rozhovor s Ořezávátkem, jestli červené šaty s proužkovaným korzetem a červenou sukní a nebo jen džíny s bílým tílkem, jí zavolala Patricia.

Narnie 2: Princ Kaspian aneb rejža má skvělej vkus!

28. června 2008 v 8:53 | Petríska=-) |  Eleanor...day by day
Narnie 2: Princ Kaspian aneb rejža má skvělej vkus!
Nevím, jak vás, ale když jsem nedávno listovala novou Top dívkou, zaujal mě na první pohled herec Ben Barnes. Ty oči! On má vážně nádherný tmavě hnědý oči. Půl hodiny jsem koukala na tu stránku, kde je jeho fotka přes celou stránku a pak jsem se dostala teprve k tomu, abych si přečetla rozhovor s ním. Mimo jiné jsem v něm zjistila, že hraje hlavní roli v pokračování Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, v Narnie 2: Princ Kaspian. Hraje tam rovnou prince Kaspiana a když jsem o pár stránek dál padla na recenzi toho filmu bylo mi hned jasný, že ho chci vidět. Jednak je Ben jako princ Kaspian ouplně super fotogenickém a jednak jsem viděla i jedničku a hrozně se mi líbila (No, až na to, že mě trochu nebavil ten zdlouhavej děj, ale byly tam i hezký pasáže). Obzvlášť jsem obdivovala lva Aslana, ale stejně mi tam furt něco chybělo. Takže doufám, že ve dvojce už mi nic chybět nebude=-)
Mám takový pocit, že o tomhle filmu a i o Benovi tu nepíšu naposledy, takže do dalšího příspěvku se tu můžete kochnout plakátem k Narnii 2, fotkou Bena a okomentovat, co si o něm popřípadě o filmu myslíte=-)
P.S. (pro ty, které Ben zaujal): Mrkněte na youtube.com, je tam spousta videí s ním, včetně českých rozhovorů (5 měsíců totiž natáčení Narnie 2 probíhalo na Barrandově a v Praze ve Slovanském domě byla i světová premiéra) ve kterých říká například to, že je single a taky, že je fandou českých holek i českého piva (i když v tomhle cítím trochu diplomacie, ale přesto je pravda, že český holky jsou nejhezčí na světě, tak co by se mu vlastně nelíbilo, že jo?=-) Určo mluvil pravdu=-)) Mimo to jsou tam i rozhovory v jeho rodném jazyce (jakýpak jazyk to asi bude, když je Brit?...ne, britština to není, správná odpověď je angličtina!=-)) a spousta zábavných videí, kde blbne=-) Jde hold vidět, že má celkem dobrý smysl pro humor=-) Co je však na všech videích nejdůležitější je, že se skoro stále směje a jeho úsměv je vážně nádherný.

27. června 2008 - MŠL s Inčou=-)

27. června 2008 v 20:43 | Petríska=-) |  Eleanor...day by day
Dneska jsme s Inčou udělaly docela bláznivou věc. Ani jedna jsme neměly co na práci, tak jsme se rozhodly, že se půjdem koukat na DVD Mistra šifra Leonarda (nebo jak se to oficiálně jmenuje Šifra mistra Leonarda). Na tom by nebylo nic neobvyklého kdyby jsme bydlely ve stejném městě, jenže my od sebe bydlíme pár set kiláků....tákže jsme se smluvily a domluvily a koukaly jsme spolu společně na tenhle filmík.
Dokonce jsme se shodly, že máme nejraději konec, viď? Takže si ho Inča dala i na ICQ do citátu a tady důkaz:
A jestli stále nevíte o jakou scénu jde, tak tady je (díky, žes jí našla dobrá vílo...tedy Finko;)):

27. června 2008 – Vysvědčení, připravte si polštáře!

27. června 2008 v 20:26 | Petríska=-) |  Eleanor...day by day
27. června 2008 - Vysvědčení, připravte si polštáře!
Jak se podle nadpisu zdá, tak moje výzo tak děsný nebylo. Vlastně to bylo úplně naopak. Místo toho, aby mě rodiče zmlátili (ne že by mě někdy mlátili), tak mě spíš málem umačkali radostí. Já sama jsem byla v šoku, když jsem to výzo viděla. Nejen, že jsem dostala pochvalu od ředitelky za to 3. místo, ale také jsem prospěla s vyznamenáním. Takže slibovaná trosečka z matiky byla zažehnána a mé vysvědčení tedy vypadá takto:
No jo, Ekonomiku a Gramatiku jsem skopala svou blbostí, děják skoro taky, ale přesto jsem za tohle výzo nejšťastnější tvor na světě=-)
A co vy, jaký bylo výzo u vás?? A copak jste dostali za odměnu?
A DNEŠNÍM DNEM TAKÉ ZAČÍNAJÍ PRÁZDNINY, TAKŽE SI JE UŽIJTE A AŤ JSOU TO TY NEJLEPŠÍ PRÁZDNINY, CO JSTE KDY ZAŽILI!!! =-)

Můj další objev v photofiltru s Inou=-)

27. června 2008 v 11:20 | Petríska=-) |  Eleanor...day by day
Tak mě včera paní učitelka Inča naučila novou věc v photofiltru... něvím, jak se tomu říká, ale vždycky jsem to chtěla umět=-) Takže díky Inčo a zdravím New Finland...a abych nezapomněla, tady je můj první výtvor...krajinka, Ben a nápis od Inči=-)

25. "Máš hezký kozy, Paddy"

27. června 2008 v 9:26 | Petríska=-) |  -> Co když ztratíš půl roku lží (Ckzprl)
Tak po dlouhé době další pokráčko, tak pište prosím komíky, jak se vám líbí=-) Příští bude co nevidět...
Po rozhovoru s Jimmym čekaly Petranu zase jenom povinnosti celebrity jako jsou rozhovory, vystoupení, nácviky choreografií, natáčení videoklipů… Musela se s Kellyovými chtě nechtě rozloučit, ale slíbili si, že si budou volat. Patrick se slibu držel a poctivě Petraně volal alespoň dvakrát týdně.

4. června 2008 - První literární úspěch

26. června 2008 v 13:42 | Petríska=-) |  Eleanor...day by day
4. června 2008 - První literární úspěch!


Tak jsem byla v úterý dokonale vyšokovaná. Kdo že mě to tak vyšok? Naše učitelka "eka" a "zboží"… vytáhla mě z hodiny komunikace a řekla mi, že jsem vyhrála 3. místo v celorepublikové literární soutěži jejímž tématem bylo "Tvář země se neustále mění." Když jsem se to dozvěděla, nevěřila jsem tomu. Nevěřila jsem tomu ani druhý den v autě během cesty do Prahy. Ano, hned druhý den ve středu jsme s mamkou vzaly auto a musely jet do Prahy, protože předání cen bylo na Ministerstvu zahraničních věcí. Dorazily jsme tam poněkud promoklé a zničené, protože jsme kus cesty musely pěšky. Ono zkuste se tam dostat autem, když nejste VIP. Na sraz v hale jsme dorazily jen tak tak… dovnitř však byl docela oříšek se dostat. Oni to brali přes detektory kovů. Mamka nepípala, zato u mě to začalo ječet jak kdybych tomu stoupla svým podpatkem na nohu! To byl řev… hm…kdybych to věděla, tak jsem těch pět prstýnků nechala doma…vlastně bych doma nechala i ten náramek, jo a náušnice taky. Možná bych si nebrala ani ten kovový přívěsek na krk… No, co nadělám. Zatímco mamka brala tašky, které už si rentgenem prohlídl jeden z kravaťáků z ochranky, já se zoufale podívala na toho druhého, který prokoumával lidi, kteří zapípali. Došlo mu, že pod tím tričkem a kalhotami mám jen sotva nějakou zbraň, protože mě to obepínalo do puntíku…tak mě nechal jít.


Na předávání cen jsme se shromáždili v místnosti, kde byly všechny vítězné práce ukázané a až ve chvíli, kdy jsem tam viděla svou práci a vzala ji do ruky, tak mi to došlo. Já opravdu vyhrála 3. místo. Po předávání cen nás provedli bytem Jana Masaryka (pro ty, kteří neví, kdo to byl….nevím to moc ani já xoD Jediné, co si o něm pamatuju je to, že to byl syn T.G.Masaryka, že byl ministrem zahraničních věcí a že za nejasných okolností zemřel v celkem mladém věku….nebo, že by to byla sebevražda??). Musím však uznat, že byteček si uměl zařídit. Pracovnu měl zároveň jako knihovnu. Přes všechny zdi (mimo tu, kde byl konferenční stolek a okna) byly staré (a zřejmě i vzácné) knihy. Já osobně bych si však moc nepočetla. Většinou byly cizojazyčné. Z této pracovny vedly dveře do jídelny (nebo to možná byla i nějaká konferenční místnost, nevím…nebo že by obojí?), dále pak do takové malé haly. Ona na to mohla být taky taková předsíňka. Pak ložnice a obývák v jednom…aspoň myslím a koupeln. Pak jsme se trochu posilnily na cestu…no, nevím jestli ten jeden meloun a dvě skleničky džusu, co jsem měla, se dají považovat za posilnění xoD … Potom jsme už v klidu a bez deště došli k autu a jely domů….=-)No a co že jsem vyhrála??? Ekologické tričko, termosku (tak ta dostala nejvíc lidí ze třídy), baterku, tužky a propisky…snad jsem něco nezapomněla=-)


P.S. Víte komu za úspěch vděčím? I přesto, že jsem to měla hotový ve finální podobně během asi 3 hodin, tak to byli právě moji oblíbení Kelly Family, kdo mi u toho zpíval. Konkrétně When The Last Tree a ten, kdo tuhle písničku zná mi dá za pravdu, že je to dokonalá inspirace v případě, že chcete napsat něco o životním prostředí. Hlavní podíl ovšem na tom měli kvůli tomu, že mi připomněli dětství a jak jsem jako malá chodila s dědou do parku krmit vrabčáky…

Vtíípek - Paddy v Eragonovi

25. června 2008 v 19:30 | Petríska=-) |  Kellys, tisk a všechno možný
Jak tak ležím a přemítám, co dělat rozhodla jsem se prolézt archív mých DVD. Mám takovou fantasy náladu (i když tu mám furtxoD), takže sahám po DVD Eragon. Film je skvělej, jak jsem dřív milovala Murtagha tak jsem tentokrát byla úplně vedle z Eragona a hlavně malé Safiry, ale to není to hlavní proč to sem píšu. To nejdůležitější přišlo po skončení filmu, v titulkách. Učinila jsem neobyčejný objev. Paddy Kelly není v klášteře, ale dal se k filmu!
Když jsem to jméno v titulkách zahlídla nemohla jsem tomu uvěřit. Celých 30 vteřin jsem s otevřenou pusou koukala na stoplý titulky a to jméno, co na mě z obrazovky křičelo. No, dobře, během pár minut mi došlo, že to je pěkná blbost, že by to byl zrovna náš Padďas, ale je to hezká náhoda, co? Je mi jasný, že Patrick je v Irsku dost obvyklý jméno (vlastně i v Čechách, na základce jsem měla ve třídě hned dva) a zkratka Paddy jakbysmet, ale stejně jsem si nemohla pomoct. Musela jsem to sem napsat, protože holky, co my chudinky, udržované v nevědomosti celou famílii vlastně víme??? =-)
P.Sko (Pro ty, co tohle berou vážně…smrtelně vážně, bez špetky humoru): Samozřejmě, berte to vážně, na tvorbě filmu se opravdu podílel nějaký Paddy Kelly, ale co je v této předchozí větě hlavní je to slovíčko "nějaký" (!), ne "náš" nebo "Kellyfamilyácký"!

Zase na skok tady!

25. června 2008 v 19:27 | Petríska=-) |  Eleanor...day by day
Ahojky lidišky!! Jak si jistě už každý všiml, dost to tu zaostává a důvod je prostý. Jsem NEMOCNÁÁÁÁÁÁÁÁ…..zase! Už podle prvních dvou vět vám zřejmě docvaklo, že mi z toho slušně hrabe… být zavřená v jednom pokoji několik dní jen ve společnosti antibiotik, čaje a noťase, to nevěstí nic dobrého. Jenže pro vás, čtenáře mého blogu to jistá pozitiva má. Jak tu tak totiž ležím, na klíně noťas a očkem sleduji Byl jednou jeden život (přesně tak! To je ten animovaný seriál, jak člověku podává info o jeho těle! Paradoxně zrovna sleduji díl o lidské imunitě a jak skvěle funguje…no, třeba si z toho vezme ponaučení i to moje tělo, aby už bylo zdraví aspoň dýl než pár měsíců), tak si tu zároveň i píšu do Wordu nové články, které si posléze dám na blog, ale až večer. To mě totiž mamka teprve pustí pryč z postele, to znamená, že se budu moct konečně připojit na net a konečně tyto články hodit na blog.
Co bych ještě napsala, tak už víte, co se mnou je a nic jiného, co k tomuhle článku ještě napsat mě nenapadá, snad jen: Bojíte se bouřky? Tady teď (teď když to píšu, tak je 15:43) venku hezky hřmí…jééé, teď jsem zahlídla blesk! =-) A právě před pár vteřinami se navíc spustil slušnej slejvák…no, ale že to už chtělo. Horka bylo dost, teď to chce trochu vody=-)
Tak já už jdu zase na další článek, tenhle už mi přijde moc dlouhý=-) Tak pište komíky, jestli se bojíte bouřky nebo ne a já vám tam třeba taky pak nějaké přihodím=-)
P.S. Věřte nebo ne… na mě teď i káplo! Na mě prší!!!! On mě tu ten déšť chce snad vytopit…ehm…moment, ono by možná stačilo zavřít okno, co? Ouha…promiňte…. Už jdu tedy na další článek=-)

Podpořte Kellys

10. června 2008 v 11:43 | Petríska=-) |  Kellys, tisk a všechno možný
Když jsem na PC snažím se tudle hlasovat každých 5 min pro Kelly Family - An Angel, aby se udrželi na prvním místě. Můžete tu hlásnout i pro Paddina a jeho Pray Pray Pray a nebo píseň Mama...je to jen na vás, tááákže rychle utíkejte podpořit tudle skvělou famílii=-)
Je tam i větší hlasování, kterého se účastní pouze Angelo, kterého fans nominovali s písněmi Smile For The Picture (2.místo), Open Your Eyes a Returned...takže honem podporovat, jeslti tyhle písně milujete!!=-)

Pomoz šnečkovi k uzdravení

9. června 2008 v 10:42 | Petríska=-) |  Řetězáky....☺☺
Dej si tento obrázek na blog, aby se tento šneček mohl uzdravit...

CD Amazonka

8. června 2008 v 12:42 | Petríska=-) |  Ruslana
O tom, že mám new CD Ruslany jsem už psala a teď něco detailního o CD. Je na něm patrný nový Ruslany styl... ach jo, během poslechu se mi trochu postesklo po vlcích, ale i tenhle styl je dobrý. Hlavně, že si zachovala svou rodnou řeč a stále zpívá ukrajinsky. Jen jedna píseň - Moon Of Dreams - je anglicky, ale zároveň je tam i ukrajinsky. Nevím no, anglicky bych tomu sice víc rozumněla, ale na druhou stranu ukrajinština se mi víc líbí na poslech. Jediné, co jsem na tomto CD trochu nepochopila je, že na bookletu jsou názvy písní v ukrajinštině, což je v pořádku, když jsou zpívány ukrajinsky, ale pod nimi jsou v závorkách anglické názvy, které mi s ukrajinskými originály moc nejdou dohromady, ale třeba jen chyba překladu, koneckonců ukrajinsky neumím a co z té azbuky rozluštím přeložím jen natolik, nakolik se to podobá mému rodnému jazyku.
Takže tady je seznam písní a do komíků pište, co si o CD myslíte? Máte ho? Líbí se vám?
P.S. Ty přepisy ukrajinských názvů jsem přepsala z azbuky, kterou je to napsáno na CD, takže je možný, že to bude i chybně. Bohužel, neumím psát na compu azbukou=-( Jináč s anglickými překlady jsem nic nedělala, pouze jsem k nim do závorky přidala překlad=-)
1. Dyka enerhija - Wild Energy (Divoká energie)
2. Vidlunnja mrij - Moon Of Dreams (Snový měsíc)
3. My budemo perši - New Energy Generation (Generace nové energie)
4. Ja jdu za toboju - I Follow The Night (Následuju noc)
5. Ty žyva (Syntetyčna) - Heaven Makes Us Fall (Nebesa nás nechala padnout)
6. Vohoň čy lid (Vse ne te) - Fire Or Ice (Oheň nebo led)
7. De ty, moja ljubov - Where Are You, My Love (Kde jsi, má lásko)
8. Dykyj angel - Silent Angel (Tichý anděl)
9. Ne dlja prodažu - Not For Sale (Není na prodej)
10. Jak zminyty majbytne - The Energy Of Love (Energie z lásky)
11. Moon Of Dreams feat. T-Pain

Žabí poučení

8. června 2008 v 10:13 | Petríska=-) |  Citáty
Na tomhle skvělém blogu, kam velmi ráda chodím, jsem vyštrachala tenhle článeček a vzhledem k tomu, že si myslím, že je pravdivý se o něj chci s vámi podělit=-)
Byla jednou jedna skupina žabek
... které chtěly závodit.
Chtěly se dostat na velmi vysokou věž.
Na atrakci se přišlo podívat velmi mnoho diváků, aby se nejen pokochali soutěží, ale i povzbudili žabky.
Soutěž začala
Ale...
Z přítomných diváku nikdo nevěřil, že se některé ze žabek podaří na vrchol věže dostat.
Kroutili hlavami a říkali:
"Oh, to je příliš namáhavé!!!
Nikdy se jim to nepodaří!"
Nebo:
"To se jim nemůže podařit, protože ta věž je příliš vysoká!"
Žáby začaly zaostávat...
...s výjimkou jedné, která svižně postupovala výš a výš...
Diváci křičeli:
"Je to příliš únavné! Nikdo se tak vysoko nedostane!"
Jedna žabka za druhou to vzdávaly a otáčely se zpátky...
Jen ta jedna pokračovala vytrvale dál...
Vůbec to nechtěla vzdát!
Nakonec to vzdal každý kromě té jedné žabky, která se sama s obrovskými ambicemi doplahočila na vrchol věže!
Ostatní žabky, stejně jako diváci chtěli vědět, jak se podařilo právě JÍ to, co všichni ostatní považovali za nemožné.
Jeden divák přišel k žabce a zeptal se, odkud vzala tolik síly, aby se dostala až na samotný vrchol .
A tehdy se zjistilo, že...
vítězná žabka je HLUCHÁ!!!

Ponaučení?
Nikdy nenaslouchej těm lidem, kteří jsou negativní a pesimističtí...
protože Ti kradou nejkrásnější tužby a sny, které nosíš ve své duši!
Vždy mysli na sílu slov, protože všechno, co slyšíš nebo čteš, má vliv na Tvé činy!
Takže:
Buď VŽDY... OPTIMISTA!!!
A navíc
Buď jednoduše HLUCHÝ, když Ti někdo poví, že neumíš realizovat své sny!
Mysli si:
Všechno se mi může povést, když to doopravdy chci!!!

Proklikej se do nekonečna

7. června 2008 v 12:41 | Petríska=-) |  Řetězáky....☺☺
▼▼▼ Tohle je drsný xD Dejte si to na blog pod adresou tohohle článku konkrétně. Je to fakt mazec xD Naprosto psycho xD ▼▼▼

Nové CD Ruslana - Amazonka!

6. června 2008 v 14:40 | Petríska=-) |  Eleanor...day by day
Jupíííííííííííí!!! Tak jsem ve Sparu koupila new CD Ruslany Amazonka, no, jde na něm znát, že časy Wild Dances jsou v tahu a teď nastoupily časy Wild Energy, ale přesto je to skvělý CD! Můžu doporučit=-)

Pomoz kačátku se proslavit

5. června 2008 v 20:39 | Petríska=-) |  Řetězáky....☺☺
Tohle to káčátko by si chtělo splnit swůj nejwětší sen a to proslavit se ve světě.Bohužel ale newí jak to udělat tak jestli máš rád(a) zvířátka tak mu určitě pomůžeš a dáš si ho na blog!!!

Dva měsíce v trapu...

5. června 2008 v 15:24 | Petríska=-) |  Eleanor...day by day
Hm...je to tak, dva měsíce, které jsme ztrávili odpovídáním otázek do druhého kola Aliante 2008 byli k ničemu. Do třetího kola jsme nepostoupily....No, co se dá dělat, když nad tím tak přemýšlím, možná ta prohra byla právě pro nás výhra... Vážně! My dvě s Marťou, takový obyčejný praštěný holky, bychom se měly někde toulat po lese a nebo plazit v bahně na vojenském cvičišti???! Když se tak zamyslím, živě to vidím: Dostaneme mapu a kompas a instrukce ať se dostaneme tam a tam, zkrátka někam do cíle. Všichni by byly v cíli a otrávený velitel by protočil panenky a vzdychnul: "Že ty dvě zase zabloudily do kosmeťáku?! Zajeďte pro ně někdo!" xoD Opravdu, nejsme vůbec armádní typy, teda já 100% ne...dyť já ani nevím, jaký je rozdíl mezi ostrým a slepým nábojem... Odjakživa žiju s tím, že slepý je ostrý, kterej ztratil brejle xoD Kdepak, milí pánové paragáni by mi sbalily kufry, daly letenky do Norska (první cena v soutěži Aliante 2008) a se slovy: "Běžte, užijte si to v Norsko a už se tu, prosím, nikdy neukazujte," by odešli postavit z hromady trosek opět své cvičiště. Takže armádě zdar a radši i papáááááá=-)

David Hodges feat. Amy Lee - Fall Into You

4. června 2008 v 18:57 | Petríska=-) |  Best písně
Tuhle písničku mi poslala Inča, je to taková pomalá klavírovka, ale nevím jeslti to je tím klavírem nebo hlasem Davida, zkrátka jsem se do ní zbláznila=-)Takže jestli máte náladu, klik na "celý článek" a můžete si ji i poslechnout i přečíst překlad=-)
Vypadá to,
Že jsem ušel celou tu cestu
Jen abych přišel na to, že končí
Ale ohlížím se zpět
Je tam jen jedna věc, kterou znám
Sám ji však nedokážu obnovit
Protože jsem příliš slabý, abych to zvládl sám
Přitom vše, co potřebuju, jsi ty
Refrén:
Tak veď mě
Ukaž mi cestu
Drž mě
Obklop mě láskou
Vším čím jsi
A vším, co děláš
Vyslechni mě
Vem si mě
Udělej ze mě jiného člověka
Zlom mě, oh Bože
Dostaň se do mého nitra tak
Jak jsem se dostal já do tvého
Zachyť můj pád
Protože celou tu dobu
Co se cítím tak sám
Propadám zoufalství
S náručí plnou lásky
Jsi čekala, až tě opustím
Ale každý můj krok
Jsi byla se mnou
Protože jsem příliš slabý, abych to zvládl sám
Přitom vše, co potřebuju, jsi ty
Refrén…
Oh mé dítě
Tak dlouho jsem toužil
Po tvém návratu domů
Návratu tam, kde je tvé místo
Celý tvůj život
Kdybys tak věděla
Že jediná má radost
Je být s tebou
Amy Lee:
Poslouchej mě
Vem si mě
Změň mě
Zlom mě, oh Bože
Dostaň se do mého nitra tak
Jak jsem se dostala já do tvého

Čičinka

4. června 2008 v 15:41 | Petríska=-) |  Řetězáky....☺☺
Když si dáš na blog tuto kočičku a podepíšeš se tak ji možná pomůžeš chytit toho motýlka...
Obrázek “http://i43.photobucket.com/albums/e357/Mare-Mare/Pixels/kitty.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
BootQa*-MandarinQa-Janička.banička-xShinaaax-Domeshek Kit Kat[h]-Mišpul[Q]a-Andyna-
Jirka, Eleanor=-)