Leden 2008

Stále se drží...

31. ledna 2008 v 22:12 | Eleanor |  >>--->Moje literární tvorba :o)<---<<
Vážně se mě neptejte jak mě to napadlo...je to přes rok starý=-) Ale myslí, že nějakým gothicům by se to mohlo líbit...možná=-)

17. Život je pes...

31. ledna 2008 v 17:48 | Eleanor |  -> Co když ztratíš půl roku lží (Ckzprl)
Tak dlouhoi očekávané pokráčko je tady!! Omlouvám se, že to tak trvalo i za chyby a pochybný děj, ale příště to už snad bude lepší=-) A pište komíky!!! Ať vím, jestli má cenu psát dál;-)
Petrana mu šťastně skočila kolem krku: "Ty se objevíš vždycky, když je mi mizerně, viď?" Paddy se jen usmál a objal ji. Poté zašli do pokoje. Petrana nabídla Paddymu něco k pití, zatímco on si sedl na gauč. "Jak se máš?? Děje se něco?" Zeptal se a zahleděl se na Pet, která nalívala minerálku: "Ááále," mávla rukou: " Vlastně se ani nic neděje," zalhala trochu Pet a vyhýbala se Petrickovu pohledu.
On z ní však oči nespouštěl: "Ne?" Tahle situace byla Petraně nepříjemná. Viděla Paddyho poprvé po dlouhé době, nechtěla se před ním hned histericky zhroutit. Vlastně chtěla, přála si, aby jí objal a řekl, že bude zase všechno dobré, ale něco v ní jí to nedovolilo. Usmála se, tak dobře, řeknu mu to, ale žádná histerie, klid: " Tak dobře, ale vážně se neděje nic strašnýho, jen Sára se chce vdát, beze mě, protože čeká dítě a oni si chtějí s Honzou se svatbou pospíšit. No a já hold tvrdnu tady, protože mám vystoupení a…a," oči se jí zase zalily slzami, sklopila pohled. Ne!! Ne!! Hlavně žádný slzy, sakra!! Nejsi žádná histerka, Petran, klid! Opravdu teď nechtěla plakat, tak potlačila slzy a opět se usmála: "A co ty tady?" Paddy se zvedl se z gauče, pomalým krokem zamířil k Pet: "Víš, budu k tobě upřímný," šibalsky se na Pet usmál: " Zaslechl jsem, že tu bude vystupovat nějaká česká hvězda s irskými kořeny, kdysi …bude to asi půl roku zpátky jsem ji slyšel zpívat a když jsem se dnes dozvěděl, že je ubytovaná ve stejném hotelu jako my. Zkrátka mi to nedalo a musel jsem si přijít pro autogram." Petrana se usmála: " Tak to jsi tu špatně, ta star bydlí o dva pokoje dál." Paddy přišel až k ní a pohladil ji po tváři. I když se Pet snažila, byla zpěvačka ne herečka. "Netrap se tím," objal ji a ona si mu vděčně opřela hlavu o rameno. Hladil jí po vlasech a šeptal: "Teď máš přece zase nás a hlavně mě. Sice ti sestru nenahradíme, ale víš, že tě máme všichni moc rádi a záleží nám na tobě." Petrana si připadala jako ve snu. Do očí se jí zase začaly hrnout slzy. Bože, já teď nechci brečet…Teď by to chtělo nějaký zázrak… Petranino přání se vyplnilo, najednou zazvonil telefon. Rychle k němu přiběhla a zvedla sluchátko: "Halo?" Po pěti minutách zavěsila. Otočila se na Paddyho: "Promiň, ale musím seběhnout dolů na zkoušku." "To nevadí, uvidíme se zítra.". "Ano, zítra, ahoj." "Dobrou noc," řekl Paddy a ještě než odešel otočil se ve dveřích a usmál se: "A kdyby sis chtěla s někým promluvit, přijď na pokoj 56, máme dneska s Angelem a Jimmem filmový večer. Určitě tě všichni rádi uvidíme!"
Když Paddy odešel Petrana rychle seběhla do nejnižšího patra hotelu, kde ji už čekali. Zkouška se protáhla a tak rovnou po zkoušce letěla na snídani. Byla ráda za to, že je tak unavená. Neměla sílu myslet na sestru a bohužel ani na Patricka.
Ve velké jídelně si vzala instinktivně tradiční českou snídani: hrnek čaje, rohlík a máslo. Odnesla si jídlo k prázdnému stolu v rohu místnosti. Mazání másla na rohlík pro ni byla tak nudná činnost, že by u toho i usla, kdyby si k ní nepřisedl Jimmy: "Ahoj, zlomnožko, tak jak se daří? Můžu si přisednout?" Petrana se unaveně usmála a přikývla. "Tady by někdo potřeboval kafe!" "Víš, že ho nepiju." "Tak bys měla začít, protože jinak usneš přímo na pódiu." Petraně lezla na nervy ta Jimmova dobrá nálada, i když byla ráda, že ho vidí, tak teď by ho radši vykopla. "Jak tě znám, tak ty bys byl první, kdo by po mě něco hodil, aby mě vzbudil." "Tak to se spolehni!! Mám si teda připravit nějaký plyšáky, který jsem včera dostal od fanoušků?" "Jo, jo, radši jo. Hele, pověz mi něco, co ta dobrá nálada??" "Víš, že sám nevim? Nepopírám ale, že tě zase rád vidim. Zato ty dneska humorem nesršíš jako obvykle, co je s tebou? Kde máš vlastně svůj stín?" Při posledních dvou otázkách Jimmy zvážněl a upřeně se na Petranu zadíval, ta ale pohledem hypnotizovala pavouka spouštějícího se po pavučince pomalu na stůj. Zvažovala jestli je dost unavená na to, aby až se pavouček rozeběhne po stole, byla schopná ho tolerovat a klidně mu věnovat svou snídani, nebo jestli má dost síli na to, aby histericky utekla. "Pet, posloucháš mě?" Přejel jí Jimmy rukou po paži, Petrana sebou cukla a probrala se ze snění: "Jo, jasně, poslouchám! Promiň. Víš, Jimbo, jestli myslíš tím stínem Sár, tak ta čeká se svým snoubencem dítě a co nevidět se vdá, tudíž ti je určo hned jasný, že se na mě prostě vykašlala." "Promiň," zamračil se Jimmy. Zavládla chvilka ticha, kterou přerušila Jimmyho otázka: "Co plánuješ dál? Budeš stále Orfaith?" Pet se na Jimma smutně podívala: "Já nevim, vlastně kromě hudby a fanoušků mi nic jinýho nezbylo. Jasně, mohla bych se vrátit k rodičům, ale z nějakého neznámého důvodu se mi nechce. Nevíš, co se stalo s tím dědovo domem v Irsku?" Jimmy se na chvíli otočil od Petrany a zapřemýšlel: "Hm…nevim, ale asi jste ho zdědily vy dvě se Sárou, ne? Vzpomínám si, že jednou říkal něco o tom, že sepíše závěť ve které vám dvoum vše odkáže, ale nevim jestli to stihl," pokrčil rameny. "Ty by ses tam chtěla nastěhovat?" "Ani nevim," pavouk už byl nebezpečně blízko Petranině talíři. Tak fajn, jsi v mé bezpečnostní zóně…a vzhledem k tomu, že moudřejnší ustoupí a ty jdeš furt blíž…udus se tím rohlíkem! Pomyslela si směrem k pavoukovi a vyskočila: "Tak já už půjdu, jdeš taky?" Jimmy přikývl a tak se odešli připravit na vystoupení.

One more song - Ještě jedna píseň

30. ledna 2008 v 19:54 | Eleanor |  Kelly Family překlady
A dlaší píseň, opět pro zuzíka, ale moje oblíbená=-)Časem snad přidám i obrázky z videoklipu=-)
Zadržuji všechny své problémy
Které se časem nahromadily
A teď se zdá, že je nemůžu blíže popsat
Ty a já jsme byli jako bratři
Stáli jsme při sobě v těžký časech
Ale teď se zdá, jakoby se to pouto oslabilo
Napsal jsem
Refrén:
Ještě jednu píseň
Předtím než se všechno pokazí
Zazpívám ještě jednu píseň, abychom vydrželi
Ještě jednu píseň
Předtím než se všechno pokazí
Ještě jednu píseň
Abychom vydrželi
------------
Všechen ten hluk a problémy
Způsobili, že jsme málem přišli o rozum
Když přitom to jediné, co potřebujeme je
Jen trochu času…
Všichni!
Refrén…
Leť dál, leť dál, leť dál
Leť až ke slunci
Leť dál, leť dál, leť dál
Leť až ke slunci
Když jsi mladý, je život snadný
Ale pak se všechno obrátí
A ty najednou procitneš
Pak ti zazpívám
Refrén…(2x)
Předtím než se všechno pokazí
Máme ještě trochu času
A teď se zdá, že už to všechno dokážu popsat
Zazpívám One more song


Ego

30. ledna 2008 v 19:30 | Eleanor |  Kelly Family překlady
Tak zuzi, tady máš to Ego =-)
P.S. Tak tu máš tu fotečku, jaks chtěla =´-)
Jsem cizinec procházející nocí
Procházím bez povšimnutí, protože jde ze mě strach
Uznej, že mám pravdu a ty se mýlíš
Jinak se dostaneme do křížku
Jo, vím, že to není fér
Protože chci stále víc a je mi jedno, co to stojí
Pojď a postav se mi, jestli máš odvahu
Jsem si jistej, že to nedokážeš..ne
Protože
Refrén:
Ego, neumím ovládnout své ego
Neumím ovládnout své ego
Neumím ovládnout své ego
Ego, neumím ovládnout své ego
Neumím ovládnout své ego
Neumím ovládnout své ego
----------
Jsem cizinec procházející nocí
Zahlédneš mě jen ve stínu
Nikdo mě neobtěžuje
Protože jsem nejsilnější chlap
Ve městě
Refrén…
Chci být nejlepší!
Všechno ostatní je mi ukradený
Chci všechno
A chci to hned!
Nikdo mi neříká, co mám dělat
A neřídím se zákony
Nikoho neodsuzuju
Protože já jsem svým vlastním pánem!
Refrén…

Hilary Duff - Someones Watching Over Me

30. ledna 2008 v 18:55 | Eleanor |  Best písně
Jak jsem slíbila, tak tady je překlad písničky z Nikdy to nevzdávej! =-)
Dneska jsem našla sama sebe
Oh našla jsem sama sebe a utekla
Ale něco mě zavedlo zpátky
Hlas rozumu, který jsem zapoměla, že ještě mám
Vím, že tu nejsi, abys řekl
Cos mi vždycky říkal
Ale dnes večer budou tvá slova napsána na nebi
Refrén:
Takže se nevzdám
Ne, nezhroutím se
Život se změní dříve než se zdá
A já budu silná
Vždy když se bude všechno hroutit
I když budu stát v temnotě stále budu věřit
Že mě někdo hlídá
--------------------
Spatřila jsem paprsek světla
Zářící na můj osud
Svítí pořád
A já se nebojím
Následovat ho kamkoli mi ukáže
Vím, že včerejšek je pryč
A teď patřím
Jen této chvíli a svým snům
Refrém…
Nezáleží na tom, co lidé říkají
Nezáleží ani na tom, jak daleko to dojde
Věř sama sobě a vylétneš až k oblakům
Záleží jen na tom, jak moc svému snu věříš
Věř sama sobě a naslouhej svému srdci
Refrén….

I. Vnoučata

29. ledna 2008 v 19:42 | Eleanor |  -> Minulost nebo současnost
Je to už dávno, co jsem tohle napsala. nyní jsem to upravila a rozhodla jsem se to uveřejnit, je to na pokračování a pozor!!! Není v tom PK!!! Takže pokud čekáte na pokráčko Ckzprl, tak tohle s tím nemá nic společnýho a ani Paddyna v tom nehledejte. Jedno vám ale slíbim. Pokráčko Ckzprl, bude dřív než pokráčko tohodle.
P.S. Písněte prosím do komíků, jak se vám to líbí=-) Děkujuuuu....
Byl parný letní den. Na poli blízko malé vísky pobíhaly malé děti. Z dálky na ně dohlížel starý muž, který se hrám té drobotiny musel smát. Procházel se o holy po poli a pomalu mířil za dětmi: "Tak hola, oběd! Rychle než nám babička vynadá, že to vystydlo!" Zavolal na děti, které se zklamaně rozeběhly ke svému dědovi.

Novinková image=-)

25. ledna 2008 v 16:13 | Eleanor |  Eleanor...day by day
Sice je pravda, že kalendářně začíná jaro až za dlouho, ale stačí se podívat z okna (alespoň tady ve Varech=o)) a už to vypadá na pomalu plížící se jaro. Navíc se mi ta zimní image už ani nelíbí, takže jsem se rozhodla dát sbohem zimě a zimní image na blogu a trochu to tu oživit barvičkama jara, i když trochu (tak dobře, trochu ví)předběžně=o)
P.S.: Jestli zítra nasněží, tak se hodně naštvu xoD

Why Why Why - Proč proč proč

25. ledna 2008 v 15:11 | Eleanor |  Kelly Family překlady
Tak tady mám pro Zuzika překládek Why why why =-)
Jdeš ulicí, pohlédneš na skládku a řekneš:
Proč proč proč - proč proč proč
Jedeš po dálnici, jak nejrychleji můžeš,
Zahodíš plechovku a řekneš:
Proč proč proč - proč proč proč
Refrén:
Řekni mi proč, řekni mi proč, řekni mi proč
Řekni mi proč ničíš a snažíš se ničit?
Klepu na tvé dveře, prosím tě na kolenou,
Zavolám ti domů a ty říkáš ne
Proč proč proč - proč proč proč
Musíš mít Porsche, musíš mít bílého koně,
Musíš být muž snů v celé Kalifornii
Proč proč proč - proč proč proč
Refrén…
Jdeš ulicí, pohlédneš na skládku a řekneš:
Proč proč proč - proč proč proč
Středověký bojovník jedoucí na koni
ti rozsekne hlavu a ty se zeptáš
Proč proč proč - proč proč proč
Slíbil ti přece nebe,
Ale místo toho tě vzal do pekla
Proč proč proč - proč proč proč

23.ledna...ach jo...=o(

23. ledna 2008 v 16:23 | Eleanor |  Eleanor...day by day
Nedávno se mi dostal do rukou zase můj oblíbený film Příběh rytíře, tak jsem ho hned zkoukla a stejně jako když jsem ho viděla poprvé, tak i teď jsem nemohla oči spustit z úžasného blonďatého doškařova syna Willa, který šel za svým snem stát se rytířem...A dneska o volné hodině, když jsme s holkama zdrbli i tu ubohou mouchu na stromě mi kámojda řekla děsnou novinu: "Víš, že ten blonďák ze Zkrocený hory zemřel? Předávkoval se práškama..." Samozřejmě jsem vytřeštila oči a nechtěla tomu věřit, ale asi to bude pravda...bohužel...Hned jsem letěla na net a bylo to tam... Heath Ledger zemřel včera ve věku pouhých 28 let...=o(

Ruslana a vlk...

23. ledna 2008 v 15:13 | Eleanor |  Ruslana
Tohle jsem nascenila z bookletu ruslanina CD Wild dances, protože se mi to hrozně líbí...bohužel, scener to nevzal moc dobře, takže jsem to musela celý přeupravovat=o(
Jsme z jedné krve, ty a já...

M*A*S*H - best care anywkere=o)

23. ledna 2008 v 15:00 | Eleanor |  M*A*S*H
Na tomhle seriálu fakt ulítávám a fakt že dost silně=o) Dovolila bych si to nazvat i závislostí, jak hltám každý díl....no, právě proto otvírám tuhle rubriku, plánuju sem hodit popisy postav, hromadu hlášek a fotešky, tááákže
Mash 4ever!!!

Depty obrázky z roku 2006

22. ledna 2008 v 17:11 | Eleanor |  Moje umělecká tvorba...nejen kresby...
Rok 2006 byl pro mě takovej gothic, hrozně mě tahle móda ten život fascinoval....

Plakát Kellys=o)

22. ledna 2008 v 16:56 | Eleanor |  Kellys, tisk a všechno možný
Jak jsem už psala máme scaner a tak už mi teď nic nebrání naskenaovat sem své věci (obrázky, plakáty apod.) co mám o Kellys, ale chybička se do Matrixu vloudila a já dneska našla jen plakát, protože ho mám nalepenej na skříni, tak tady je a příště snad ostatní=o)

Pohoda, klídek, leháro...

21. ledna 2008 v 20:59 | Eleanor |  Zrzinka ...lásečka :)
Dlouho jsem sem už nedala fotešky mé lásečky Zrzinky, tak tady jsou nějaké news....Je to focený na jejím místečku u topení, kde je schopná prosedět celej den...Hold rozmazlenej panelákovej kválík,nu...=o)

Motto 10 let staré...

21. ledna 2008 v 15:40 | Eleanor |  Eleanor...day by day
Náhodou se ke mě dostal tenhle obrázek....Je to obrázek, u kterého je napsáno anglicky: Nikdy se nevzdávej! Dávám to sem proto, že jednak je to moje životní heslo zhruba od 6 let, kdy jsem si v jedný keramice s mojí tehdejší kamarádkou koupila sošku s čápem, kterého drží žába kolem krku ....zkrátka vidíte to na obrázku a místo volavky si domyslete toho čápa....a jednak se mi to moooc líbí a věřím tomu=o)

Starší kresby

20. ledna 2008 v 14:29 | Eleanor |  Moje umělecká tvorba...nejen kresby...
Kosatku už znáte a teď další čmáranice...

Life

20. ledna 2008 v 13:42 | Eleanor |  Eleanor...day by day
Zrovna jsem na našem centrálním compu a tak jsem tu vyhrábla tenhle obrázek...no, musím ho sem hned dát....Hrozně se mi líbí, podle mě má takový zvláštní kouzlo.

Super mám scener!!!

20. ledna 2008 v 13:38 | Eleanor |  Eleanor...day by day
Tak je to tady, konečně jsem se dočkala...máme scaner!!! Takže teď scanuju o stošest!! Jako první jsem nascenovala nějaké svoje starší obrázky z let 2005-2007 u každýho ještě detailně popíšu, kdy jsem je namalovalaatd....Sice to žádná kvalitka neni, jde vidět, že jsou ty obrázky starý, ale co....i tak jsou moje, časem až nějaký aktuální namaluju, tak je sem taky hodím=o) Takže vzhůru do rubriky Moje umělecká tvorba....=o)
Tak tohle je taková Crazy kosatka z roku 2005, tenkrát jsme si se Sandrou trochu malovali a já namalovala tuhle chudinku, jak narazila do skály....Ani nevim, co to má společnýho s Piráty z Karibiku....hold tenkrát to byla novinka a mě se to líbilo...tak to schytala kosatka=o)

Nikdy to nevzdávej!

20. ledna 2008 v 11:57 | Eleanor |  Best filmy a seriály
Film se toči kolem mladé Terri (Hilary Duff...šokující, co?=o)), která se touží stát zpěvačkou. Zrovna začínají prázdniny a ona chce jet do Los Angeles, aby zde mohla studovat speciální letní pragram pro hudebně nadanou mládež. Ale ouha, její otec je příliš přísný a nechce svou sladkou malou princezničku pustit do velkého zkaženého velkoměsta a Terri je moc velká slušňačka na to, aby se mu postavila.

Malá modlitba=o)

19. ledna 2008 v 13:24 | Eleanor |  Vtípky...sranda musí bejt:o)
Když se ke mě dostala tahle modlitba, tak mě dost pobavila. Trochu jsem ji upravila a doufám, že se vám bude líbit tak jako mě=o)